Advance Tabco NSGC-18-144 144" W Stainless Steel Stationary Sleek Shield Food Shield
Shop all Advance Tabco Sneeze Guards
SKU:
NSGC-18-144
MPN:
NSGC-18-144
Commercial design services
Advance Tabco nsGC-18-144 stainless steel food shield measures 144" W x 18" D x 19.25" H. It has a 1/4" tempered glass front, stainless steel top shelf, and meets NSF standards with CSA-listed components for foodservice protection.
  • Fixed to upright legs with center support leg
  • 18" depth meets NSF side panel requirements
  • 144" stainless steel frame for durability
  • Adjustable front glass with Chamber Lockā„¢ rotation
  • 1/4" tempered glass front and sides for safety
Weight467 LBS
Height19.25 (H)
Width144 (W)
ServiceFull-Service
Width (side - side)141" - 146"
ManufacturerAdvance Tabco
Length144"
StyleSingle Sided
Service TypeFull Service
Weight467 LBS
Height19.25 (H)
Width144 (W)
ServiceFull-Service
Width (side - side)141" - 146"
ManufacturerAdvance Tabco
Length144"
StyleSingle Sided
  • Sneeze Guards