Advance Tabco ODS-12-132 132" W x 12" D x 26" H Stainless Steel 18 Gauge Double Overshelf
Shop all Advance Tabco Table Mounted Overshelves
SKU:
ODS-12-132
MPN:
ODS-12-132
Commercial design services
Built for busy kitchens, the Advance Tabco ODS-12-132 double overshelf features two 18 gauge 430 stainless steel shelves, 132" wide and 12" deep, for organized storage. This unit meets CSA standards and supports heavy prep loads.
  • 26" overall height for easy access
  • 12" depth optimizes vertical storage
  • NSF certified for commercial kitchens
  • Double 18 gauge 430 stainless construction for durability
  • 132" width covers long prep lines
  • Mounts table-top to free workspace below
Weight72 LBS
Height26 (H)
Width132 (W)
Depth12 (D)
ConstructionStainless Steel
Depth (front - back)12"
ShelvesDouble
Width (side - side)121" - 132"
StyleDouble
Weight72 LBS
Height26 (H)
Width132 (W)
Depth12 (D)
ConstructionStainless Steel
Depth (front - back)12"
ShelvesDouble
Width (side - side)121" - 132"
  • Table Mounted Overshelves