Advance Tabco PA-18-132-2 132" W x 18" D Stainless Steel Double Pass-Thru Shelf
Shop all Advance Tabco Wall Mount Shelving
SKU:
PA-18-132-2
MPN:
PA-18-132-2
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Weeks
Warranty
Commercial design services
Advance Tabco PA-18-132-2 stainless steel double pass-thru shelf measures 132" wide by 18" deep, offering dual-tier storage with 14" vertical spacing.
  • Includes 3" x 4" stainless L-brackets for secure attachment
  • 14" vertical spacing for organized staging
  • Durable 18/430 stainless steel for corrosion resistance
  • 132" width maximizes wall storage
  • Double-tier design increases storage capacity
Weight300 LBS
Height16 (H)
Width132 (W)
Depth18 (D)
ConstructionStainless Steel
Depth (front - back)18"
Filter TypeWall Shelves
Width (side - side)132"
ManufacturerAdvance Tabco
StylePass-Through
Weight300 LBS
Height16 (H)
Width132 (W)
Depth18 (D)
ConstructionStainless Steel
Depth (front - back)18"
Filter TypeWall Shelves
Width (side - side)132"
ManufacturerAdvance Tabco
StylePass-Through
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
  • Restaurant Shelving
  • Wall Mount Shelving
  • Restaurant Shelving
  • Wall Mount Shelving