Advance Tabco PRC-24-54LR 54" W x 25" D x 36" H Stainless Steel 11" Deep Prestige Ice Chest
Shop all Advance Tabco Underbar Ice Bins and Cocktail Bins
SKU:
PRC-24-54LR
MPN:
PRC-24-54LR
Commercial design services
  • NSF certified for safety and sanitation
  • Bottle well capacity for 12 bottles
  • Compact dimensions fit various spaces
  • Durable stainless steel construction
  • Freestanding installation for easy setup
  • 11" deep design for ample ice storage
Weight165 LBS
Height36 (H)
Width54 (W)
Depth25 (D)
Bin Depth11" Deep
Cold PlateWithout
Components (left to right)Bottle Well, Ice Bin, Bottle Well
ConstructionStainless Steel
Filter TypeIce Bins without Cold Plate
Splash7"
ManufacturerAdvance Tabco
Item TypeIce Bins without Cold Plate
Weight165 LBS
Height36 (H)
Width54 (W)
Depth25 (D)
Bin Depth11" Deep
Cold PlateWithout
ConstructionStainless Steel
Splash7"
ManufacturerAdvance Tabco