Quantum WR86-2136S-5 36" W x 86" H x 21" D Stainless Steel Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR86-2136S-5
MPN:
WR86-2136S-5
Commercial design services
  • NSF certified for food safety standards
  • Includes five adjustable wire shelves
  • Ideal for commercial kitchen use
  • Sturdy stainless steel construction
  • Supports up to 700 pounds of weight
  • Vented design for optimal airflow
Weight75 LBS
Height86 (H)
Width21 (W)
Depth36 (D)
Depth (front - back)21" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishStainless Steel
Posts/Uprights4
Width (side - side)36" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
StyleVented
Weight75 LBS
Height86 (H)
Width21 (W)
Depth36 (D)
Depth (front - back)21" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishStainless Steel
Posts/Uprights4
Width (side - side)36" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
  • Wire Shelving Kit