Advance Tabco PRC-24-60LR 60" W x 25" D x 36" H Stainless Steel 11" Deep Prestige Ice Chest
Shop all Advance Tabco Underbar Ice Bins and Cocktail Bins
SKU:
PRC-24-60LR
MPN:
PRC-24-60LR
Commercial design services
  • NSF certified for safety and sanitation
  • Bottle well capacity for 12 bottles
  • Ideal for bars and restaurants
  • Durable stainless steel construction
  • Freestanding installation for easy setup
  • 11" deep design for ample ice storage
Weight170 LBS
Height36 (H)
Width60 (W)
Depth25 (D)
Bin Depth11" Deep
Cold PlateWithout
Components (left to right)Bottle Well, Ice Bin, Bottle Well
ConstructionStainless Steel
Filter TypeIce Bins without Cold Plate
Splash7"
ManufacturerAdvance Tabco
Item TypeIce Bins without Cold Plate
Weight170 LBS
Height36 (H)
Width60 (W)
Depth25 (D)
Bin Depth11" Deep
Cold PlateWithout
ConstructionStainless Steel
Splash7"
ManufacturerAdvance Tabco