Advance Tabco PRCS-25-18 18" W x 25" D Stainless Steel Prestige Cocktail Station
Shop all Advance Tabco Underbar Sink
SKU:
PRCS-25-18
MPN:
PRCS-25-18
Commercial design services
Advance Tabco PRCS-25-18 stainless steel cocktail station is 18" W x 25" D x 36" H with a 10" x 14" x 7" bowl, 7" splash, left drainboard, faucet, glass rinser, and dipperwell. NSF-certified.
  • 7" splash guard for splash control
  • Integrated glass rinser and dipperwell
  • NSF certified underbar sink unit
  • 18" W x 25" D stainless steel station
  • Splash mount faucet with 6" spout
  • Included 10" x 14" x 7" deep bowl
Weight80 LBS
Height36 (H)
Width18 (W)
Depth25 (D)
Bowl Size14" x 10" Front to Back
ConstructionStainless Steel Top, Front, Ends & Legs
DrainboardsLeft
Filter TypeBar Sinks
Sink Compartments1
Splash7"
ManufacturerAdvance Tabco
Depth (front-back) OA24" - 27"
Width (side-side) OA13" - 18"
Weight80 LBS
Height36 (H)
Width18 (W)
Depth25 (D)
DrainboardsLeft
Filter TypeBar Sinks
Sink Compartments1
Splash7"
ManufacturerAdvance Tabco
Depth (front-back) OA24" - 27"
Width (side-side) OA13" - 18"
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Commercial Sink
  • Underbar Sink
  • Commercial Sink
  • Underbar Sink
Related products
picture
Advance Tabco DTS-S30-84R 83" W x 44" H x 30" D 14 Gauge Stainless Steel Legs Straight-Soil Dishtable
Pro IconFree shipping
picture
Advance Tabco DT-2 24" W Stainless Steel Double Tier Underbar Basics Speed Rail
Pro IconFree shipping
Yanco OC-110 10.5" Dia. White Porcelain Round Ocean Plate
Yanco AC-9-M 60 Oz. Super White Porcelain Round Abco Menudo Bowl
Thunder Group ALPZ11 11" W Aluminum Seamless Rim Pizza Screen
Omcan USA 80896 32 Oz. White Yarn Loop End Mop Head
Duke 656-2S Stainless Steel Serving Shelf without Acrylic Protector Panels
Thunder Group PS3214V Beige Melamine Square Plate
600413 KIT, SERVICE HINGE DOOR TSC & TSC-M OVEN
Imperial ITYS-36 36" Stainless Steel Equipment Stand