Advance Tabco PRI-19-24-10-XD 24" W x 20" D x 36" H Stainless Steel 15" Deep Prestige Ice Chest
Shop all Advance Tabco Underbar Ice Bins and Cocktail Bins
SKU:
PRI-19-24-10-XD
MPN:
PRI-19-24-10-XD
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Warranty
Commercial design services
Advance Tabco PRI-19-24-10-XD stainless steel ice chest measures 24" W x 20" D x 36" H. It has a 15" deep bin, 10-circuit cold plate, foam insulation, 7" backsplash, 1/2" drain, soda chase provision, and 80 lbs ice capacity.
  • 1/2" drain for water removal
  • 7" backsplash with soda chase
  • Freestanding design for underbar installation
  • 24" W x 20" D x 36" H stainless steel
  • 10-circuit cold plate for cooling
  • 15" deep bin, 80 lbs ice capacity
Weight160 LBS
Height36 (H)
Width24 (W)
Depth20 (D)
Bin Depth15" Deep
Cold Plate10 Circuits
ConstructionStainless Steel
Filter TypeIce Bins with Cold Plate
Ice Capacity80 Lbs.
Splash7"
ManufacturerAdvance Tabco
Item TypeIce Bins with Cold Plate
Weight160 LBS
Height36 (H)
Width24 (W)
Depth20 (D)
Bin Depth15" Deep
Cold Plate10 Circuits
ConstructionStainless Steel
Ice Capacity80 Lbs.
Splash7"
ManufacturerAdvance Tabco
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
  • Underbar Equipment
  • Underbar Ice Bins and Cocktail Bins
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
  • Underbar Equipment
Related products
picture
Bissell BGCC28 28" Cleaning Path Upright Wide Area Vacuum
Pro IconFree shipping
picture
Advance Tabco FAG-309 108" W x 30" D Stainless Steel Top Galvanized Adjustable Undershelf Work Table