Advance Tabco PRSCD-19-18 18" W x 25" D Enclosed Cabinet Base 7" Splash Prestige Underbar Drainboard Cabinet
Shop all Advance Tabco Underbar Drainboard Unit
SKU:
PRSCD-19-18
MPN:
PRSCD-19-18
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Weeks
Warranty
Commercial design services
Maximize workspace efficiency with the Advance Tabco PRSCD-19-18 Enclosed Cabinet Base. This 18" W x 25" D unit includes a 7" splash drainboard, ensuring a clean, organized environment for beverage service while maintaining compliance.
  • Heavy-duty construction supports 65 pounds
  • NSF certified for safety and sanitation
  • Ideal for beverage service in restaurants
  • Durable enclosed cabinet design
  • Compact 18" width fits tight spaces
  • 7" splash guard for effective drainage
Weight65 LBS
Height36 (H)
Width18 (W)
Depth25 (D)
Item TypeDrainboards Storage Cabinets
Filter TypeDrainboards Storage Cabinets
Splash7"
ManufacturerAdvance Tabco
Weight65 LBS
Height36 (H)
Width18 (W)
Depth25 (D)
Splash7"
ManufacturerAdvance Tabco
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
  • Underbar Equipment
  • Underbar Drainboard Unit
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
  • Underbar Equipment
  • Underbar Drainboard Unit
Related products
picture
Rosseto BD145 18.5" W x 15" D x 15" H Square Large Lucid Bakery Box