Advance Tabco PRSCO-24-36-M 36" W x 30" D Open Cabinet Base 7" Splash Prestige Underbar Drainboard Cabinet
Shop all Advance Tabco Underbar Drainboard Unit
SKU:
PRSCO-24-36-M
MPN:
PRSCO-24-36-M
Commercial design services
Transform your beverage service with the Advance Tabco PRSCO-24-36-M, a 36" W x 30" D open cabinet base with a 7" splash drainboard. This sturdy unit, weighing 75 pounds, is built for efficient storage and functionality.
  • Compact dimensions fit tight spaces
  • NSF certified for safety
  • Supports loads up to 75 pounds
  • Durable open cabinet design for easy access
  • Efficient drainage for quick cleanup
  • 7" splash guard prevents spills
Weight75 LBS
Height36 (H)
Width36 (W)
Depth30 (D)
Item TypeDrainboards Storage Cabinets
Filter TypeDrainboards Storage Cabinets
Splash7"
ManufacturerAdvance Tabco
Weight75 LBS
Height36 (H)
Width36 (W)
Depth30 (D)
Splash7"
  • Underbar Drainboard Unit