Advance Tabco PRU-24-60R-10 10 60" W x 30" D x 36" H Stainless Steel 11" Deep Ice Bin on Right Prestige Uni-Serv Speed Bar
Shop all Advance Tabco Beverage Table
SKU:
PRU-24-60R-10
MPN:
PRU-24-60R-10
Commercial design services
Advance Tabco's PRU-24-60R-10 speed bar features an 11" deep insulated ice bin, a 10-circuit cold plate, a dump sink, a recessed drainboard, a blender station, and a 30" speed rail.
  • Blender station with outlet and 30" speed rail
  • Recessed drainboard with removable top
  • 60" W x 30" D stainless steel
  • 10-circuit cold plate for rapid chilling
  • 11" deep insulated ice bin on right, 89 lbs capacity
Weight170 LBS
Height36 (H)
Width60 (W)
Depth30 (D)
Blender Unit TypeWith Sink
Cold Plate(10) Circuit
ConstructionStainless Steel
Filter TypeBeverage Tables with Underbar Ice Bins
Ice Bin LocationRight Side
Ice Capacity89 Lbs.
Splash7"
Working Height29"
ManufacturerAdvance Tabco
Weight170 LBS
Height36 (H)
Width60 (W)
Depth30 (D)
Blender Unit TypeWith Sink
Cold Plate(10) Circuit
ConstructionStainless Steel
Ice Bin LocationRight Side
Ice Capacity89 Lbs.
Splash7"
Working Height29"
ManufacturerAdvance Tabco
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Equipment
  • Commercial Work Tables and Station
  • Beverage Table
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Table