Advance Tabco SLI-12-36-10 36" W x 18" D x 33" H Stainless Steel Underbar Basics Cocktail Unit
Shop all Advance Tabco Underbar Ice Bins and Cocktail Bins
SKU:
SLI-12-36-10
MPN:
SLI-12-36-10
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Weeks
Warranty
Commercial design services
  • Includes a convenient backsplash
  • Holds up to 119 pounds of ice
  • Durable stainless steel construction
  • Efficient cold plate with 10 circuits
  • Compact design fits under any bar
  • Freestanding installation for easy setup
Weight140 LBS
Height33 (H)
Width36 (W)
Depth18 (D)
Bin Depth12" Deep
Cold Plate10 Circuits
ConstructionStainless Steel & Galvanized
Filter TypeIce Bins with Cold Plate
Ice Capacity119 Lbs.
Splash4"
ManufacturerAdvance Tabco
Item TypeIce Bins with Cold Plate
Weight140 LBS
Height33 (H)
Width36 (W)
Depth18 (D)
Bin Depth12" Deep
Cold Plate10 Circuits
Ice Capacity119 Lbs.
Splash4"
ManufacturerAdvance Tabco
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
  • Underbar Equipment
  • Underbar Ice Bins and Cocktail Bins
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
  • Underbar Equipment
Related products
picture
Quantum PH24S 24" W 304 Stainless Steel Push Handle