Advance Tabco SS-2-3321-10 33.5" W x 21" D x 10" H 18 Gauge 304 Stainless Steel 2-Compartment Smart Series Drop-In Sink
Shop all Advance Tabco Sink Bowls
SKU:
SS-2-3321-10
MPN:
SS-2-3321-10
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Weeks
Warranty
Commercial design services
Advance Tabco's SS-2-3321-10 two-compartment sink measures 33.5" W x 21" D x 10" H and is made of 18-gauge 304 stainless steel. The bowls are 14" x 16" x 10" with 8" OC faucet holes and 3-1/2" basket drains for easy installation.
  • 8" OC faucet holes for hot, cold, center
  • Includes 3-1/2" basket drains and clips
  • NSF certified for foodservice compliance
  • 18 Gauge 304 stainless for durability
  • Self-rim drop-in design for easy install
  • Two 14" x 16" x 10" bowls for workflow
Weight35 LBS
Height10 (H)
Width33.5 (W)
Depth21 (D)
Bowl Deep (rim - drain)10"
Bowl Depth (front - back)16"
Bowl Width (side - side)14"
Compartment(s)2
ConstructionStainless Steel
DrainboardsWithout Drainboards
Filter TypeDrop-In Sinks
ManufacturerAdvance Tabco
Weight35 LBS
Height10 (H)
Width33.5 (W)
Depth21 (D)
Bowl Deep (rim - drain)10"
Bowl Depth (front - back)16"
Bowl Width (side - side)14"
Compartment(s)2
ConstructionStainless Steel
DrainboardsWithout Drainboards
Filter TypeDrop-In Sinks
ManufacturerAdvance Tabco
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Commercial Sink
  • Sink Bowls
  • Commercial Sink
  • Sink Bowls