American Range ARSHP-24-2-NG 24" W Stainless Steel Front and Sides 2 Burners Manual Controls Natural Gas Hotplate - 64,000 BTU
Shop all American Range Commercial Ranges & Burners
SKU:
ARSHP-24-2-NG
MPN:
ARSHP-24-2
Commercial design services
  • Designed for Natural Gas
  • Manual controls for precise temperature
  • CSA and ETL listed for compliance
  • 64,000 BTU output for quick heat
  • Stainless steel front and sides for cleaning
  • Two heavy-duty burners for cooking
Weight95 LBS
Height10 (H)
Width24 (W)
Depth18 (D)
Burner Qty2
Total BTU64,000 BTU
Width (side - side)24" - 35"
ManufacturerAmerican Range
Weight95 LBS
Height10 (H)
Width24 (W)
Depth18 (D)
Burner Qty2
Total BTU64,000 BTU
Width (side - side)24" - 35"
  • Made in USA certification
Select an Option
  • Liquid Propane
  • Natural Gas
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"