Beverage Air SPE60HC-10C Sandwich Top Refrigerated Counter, two-section, 60"
Shop all Beverage-Air
SKU:
SPE60HC-10C__1044
zoom
Commercial design services
Compressionhp1/3
ManufacturerpartnumberSPE60HC-10C
Noofdoors2
Packedby1 Each
ManufacturerBeverage Air
Shipfrom15825 [Brookville, PA]
ExtriorfinishStainless Steel
AccesstypeDoor
NemaplugtypeNEMA-5-15P
WorksurfacefinishCutting Board
InteriorfnishAluminum
CompressorlctionRear Mounted
RefrgerantypeR290 Refrigerant
InteriorfinishAluminum
Btuhr1549
Freightclass150
Noofshelves4
Vendornumber1044
Sctions2
Document_0SPE60HC-10C.pdf
Compressionhp1/3
Noofdoors2
Packedby1 Each
ManufacturerBeverage Air
Shipfrom15825 [Brookville, PA]
ExtriorfinishStainless Steel
AccesstypeDoor
NemaplugtypeNEMA-5-15P
WorksurfacefinishCutting Board
InteriorfnishAluminum
CompressorlctionRear Mounted
RefrgerantypeR290 Refrigerant
InteriorfinishAluminum
Btuhr1549
Freightclass150
Noofshelves4
Vendornumber1044
Sctions2
Document_0SPE60HC-10C.pdf
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"