Beverage Air WTFD32AHC-2-FIP Worktop Freezer, one-section, 32"W
Shop all Beverage-Air
SKU:
WTFD32AHC-2-FIP__1044
Commercial design services
Width(side-side)32" - 37" Wide
Compressionhp1/3 HP
ManufacturerpartnumberWTFD32AHC-2-FIP
InteriorfnishAll Aluminum Interior
Packedby1 Each
StleDrawers
ManufacturerBeverage Air
Shipfrom15825 [Brookville, PA]
RefrigerationSelf-Contained, Rear Mounted
InteriorfinishAll Aluminum Interior
Freightclass150
Vendornumber1044
StyleDrawers
ExtriorfinishStainless Steel Top, Front & Sides
Sctions1
Document_0WTFD32AHC-2-FIP.pdf
Width(side-side)32" - 37" Wide
Compressionhp1/3 HP
Packedby1 Each
StleDrawers
ManufacturerBeverage Air
Shipfrom15825 [Brookville, PA]
Freightclass150
Vendornumber1044
StyleDrawers
Sctions1
Document_0WTFD32AHC-2-FIP.pdf
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"