Shop all Flash Furniture Restaurant Seating
SKU:
ET-BT3503-30-COP-GG
MPN:
ET-BT3503-30-COP-GG
Commercial design services
Flash Furniture ET-BT3503-30-COP-GG has a 500-pound capacity and a 30" bar-height metal bucket seat with drain holes and a distressed copper powder coat.
  • Stackable design for space optimization
  • Backless bucket seat with drain holes
  • 500 lb load capacity for heavy use
  • Distressed powder coat protects finish
  • Galvanized steel frame resists corrosion
  • Metal construction simplifies cleaning
BackBackless
ColorCopper
FinishDistressed
ManufacturerFlash Furniture
Frame MaterialMetal
StyleBucket Seat
Seat ColorCopper
BackBackless
ColorCopper
FinishDistressed
ManufacturerFlash Furniture
Frame MaterialMetal
StyleBucket Seat
Seat ColorCopper
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"