Flash Furniture ET-BT3503-30-YL-GG 30" H Yellow Galvanized Steel with Drain Hole Seat Bar Stool
Shop all Flash Furniture Commercial Outdoor Furniture
SKU:
ET-BT3503-30-YL-GG
MPN:
ET-BT3503-30-YL-GG
Commercial design services
Durable yellow galvanized steel bar stool is 30" high and supports 500 pounds. With a drain hole seat, it's ideal for wet environments.
  • 500 lbs load capacity for commercial use
  • Stackable design for storage
  • 30" seat height for bar counters
  • Drain hole seat prevents pooling
  • Galvanized steel resists corrosion
  • Backless, armless profile for versatile seating
BackBackless
ColorYellow
Item TypeBackless Bar Stools
Seat ColorYellow
BackBackless
ColorYellow
Item TypeBackless Bar Stools
Seat ColorYellow
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"