Flash Furniture PCHT185-104 Maroon Steel Frame Stacking Advantage Chair
Shop all Flash Furniture Restaurant Seating
SKU:
PCHT185-104
MPN:
PCHT185-104
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Warranty
Commercial design services
  • 23 pounds for easy handling
  • 18.5 inch seat width fits standard setups
  • Burgundy finish complements decor
  • Durable steel frame supports heavy use
  • Stacks for efficient storage
  • Upholstered back and seat for comfort
Weight23 LBS
Height35 (H)
Width18.5 (W)
Depth24.5 (D)
BackUpholstered
SeatUpholstered
ManufacturerFlash Furniture
ColorBurgundy
Dimensions24.5 18.5 35
Weight23 LBS
Height35 (H)
Width18.5 (W)
Depth24.5 (D)
BackUpholstered
SeatUpholstered
ManufacturerFlash Furniture
ColorBurgundy
Dimensions24.5 18.5 35
Downloads
  • Downloadwarranty
  • Downloadmanual
Color: Maroon
  • Navy
  • Maroon
  • Mixed Tan
  • Java
  • Black
  • Charcoal Gray
  • Fossil
  • Eggplant
  • Flash Furniture
  • Flash Furniture Restaurant Seating
  • Flash Furniture
Related products
picture
Quantum WR54-3036C-5 36" W x 30" D Chrome Finish Includes 5 Wire Shelves Wire Shelving Starter Kit
Pro IconFree shipping
picture
Quantum WR54-2448GY-5 48" W x 24" D Gray Epoxy Finish Includes 5 Wire Shelves Wire Shelving Starter Kit
Pro IconFree shipping
Quantum WR86-1860S-5 60" W x 86" H x 18" D Stainless Steel Wire Shelving Starter Kit
Bakn BAKDCTRAY Plastic Bakery Tray
Bissell 437.049BG 12" Brown Scrub Pad
Yanco OK-4046 1 Oz. 3.75" Dia. White Melamine Rectangular Osaka Sauce Dish
Yanco BP-3104 10 Oz. 4.5" W Melamine Round Black Pearl Miso Soup Bowl
Chef Master W-1836 36" W Black Solid Steel Stock Blue Rhino UniFlame Log Hoop