Flash Furniture PCHT185-113 Fossil Steel Frame Stacking Advantage Chair
Shop all Flash Furniture Restaurant Seating
SKU:
PCHT185-113
MPN:
PCHT185-113
Commercial design services
  • 35" overall height supports posture
  • 18.5" seat width fits standard layouts
  • Weighs 23 pounds for easy handling
  • Durable fossil steel frame for heavy use
  • Stackable design saves floor space
  • Upholstered back and seat for comfort
Weight23 LBS
Height35 (H)
Width18.5 (W)
Depth24.5 (D)
BackUpholstered
SeatUpholstered
ManufacturerFlash Furniture
ColorGray
Dimensions24.5 18.5 35
Weight23 LBS
Height35 (H)
Width18.5 (W)
Depth24.5 (D)
BackUpholstered
SeatUpholstered
ManufacturerFlash Furniture
ColorGray
Dimensions24.5 18.5 35
Downloads
  • Downloadwarranty
  • Downloadmanual
Color: Fossil
  • Navy
  • Maroon
  • Mixed Tan
  • Java
  • Black
  • Charcoal Gray
  • Fossil
  • Eggplant
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"