Flash Furniture PCHT185-111 Charcoal Gray Steel Frame Stacking Advantage Chair
Shop all Flash Furniture Restaurant Seating
SKU:
PCHT185-111
MPN:
PCHT185-111
Commercial design services
  • 23 pounds for easy handling
  • 18.5" seat width fits dining setups
  • Gray fabric complements facility palettes
  • Durable steel frame resists daily use
  • Stackable design saves storage space
  • Upholstered back and seat for comfort
Weight23 LBS
Height35 (H)
Width18.5 (W)
Depth24.5 (D)
BackUpholstered
SeatUpholstered
ManufacturerFlash Furniture
ColorGray
Dimensions24.5 18.5 35
Weight23 LBS
Height35 (H)
Width18.5 (W)
Depth24.5 (D)
BackUpholstered
SeatUpholstered
ManufacturerFlash Furniture
ColorGray
Dimensions24.5 18.5 35
Downloads
  • Downloadwarranty
  • Downloadmanual
Color: Charcoal Gray
  • Navy
  • Maroon
  • Mixed Tan
  • Java
  • Black
  • Charcoal Gray
  • Fossil
  • Eggplant
  • Flash Furniture
  • Flash Furniture Restaurant Seating
  • Flash Furniture
Related products
picture
Pro IconFree shipping
picture
National Public Seating CT23060T 30" x 60" Rectangle Café Table
Pro IconFree shipping
Advance Tabco TAG-305 60" W x 30" D Galvanized Base 16 Gauge Flat Top Work Table
Advance Tabco KAG-308 96" W x 30" D Stainless Steel Top Galvanized Adjustable Undershelf Adjustable Undershelf Work Table
Hatco GRAM-84D6 84" W Aluminum Double Glo-Ray Infrared Strip Heater - 120 Volts 4800 Watts
Thunder Group CR012V 11.75" Dia. Ivory Melamine Round Wide Rim Plate