Flash Furniture PCHT185-108 Black Steel Frame Stacking Advantage Chair
Shop all Flash Furniture Restaurant Seating
SKU:
PCHT185-108
MPN:
PCHT185-108
Commercial design services
Flash Furniture PCHT185-108 black steel frame stacking chair has an upholstered back and seat for comfort. The 18.5" wide, 24.5" deep chair is 35" high and weighs 23 pounds, supporting high-density seating and easy storage.
  • 35" height for standard ergonomics
  • 18.5" width optimizes space