Flash Furniture XU-A48-RND-GY-T-A-GG 48" Dia. Round 21.12" - 30.12" Adjustable Height Gray Activity Table
Shop all Flash Furniture School Furniture
SKU:
XU-A48-RND-GY-T-A-GG
MPN:
XU-A48-RND-GY-T-A-GG
Commercial design services
Flash Furniture's 48" round adjustable-height table adjusts from 21.12" to 30.12" for various workflows. Its 1-1/8" thermal fused gray laminate top resists scratches, and 16 gauge steel legs support up to 400 pounds.
  • Self-leveling glides ensure stability
  • 16-gauge steel legs with chrome lowers
  • Supports up to 400 pounds capacity
  • 48" diameter suits group activities
  • 1-1/8" laminate resists scratches
  • Adjustable 21.12"–30.12" height for ergonomics
Weight78 LBS
Height30.12 (H)
Top ShapeRound
Width (side - side)48"
ManufacturerFlash Furniture
Item TypeTables
Diameter48"
ShapeRound
ColorGray
Dimensions48 48 21.12
Weight78 LBS
Height30.12 (H)
Top ShapeRound
Width (side - side)48"
ManufacturerFlash Furniture
Item TypeTables
Diameter48"
ShapeRound
ColorGray
Dimensions48 48 21.12
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"