Flash Furniture XU-A48-RND-YEL-T-A-GG 48" Dia. Round 21.12" - 30.12" Adjustable Height Yellow Activity Table
Shop all Flash Furniture School Furniture
SKU:
XU-A48-RND-YEL-T-A-GG
MPN:
XU-A48-RND-YEL-T-A-GG
Commercial design services
Flash Furniture XU-A48-RND-YEL-T-A-GG round activity table offers a 48" diameter and adjustable 21.12"–30.12" height for versatile seating configurations. It supports 400 pounds and uses a durable plastic laminate top for heavy daily use.
  • 78 lbs shipping weight for estimates
  • Durable yellow finish for visibility
  • Designed for schools, hospitals, and hospitality
  • 48" round surface with laminate
  • 400 lbs load capacity for heavy use
  • Adjustable 21.12"–30.12" height for ergonomics
Weight78 LBS
Height30.12 (H)
Top ShapeRound
Width (side - side)48"
ManufacturerFlash Furniture
Item TypeTables
Diameter48"
ShapeRound
ColorYellow
Dimensions48 48 21.12
Weight78 LBS
Height30.12 (H)
Top ShapeRound
Width (side - side)48"
ManufacturerFlash Furniture
Item TypeTables
Diameter48"
ShapeRound
ColorYellow
Dimensions48 48 21.12
  • Yellow
  • Furniture
  • School Furniture
  • Activity Table
  • Furniture
  • School Furniture
  • Activity Table
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"