Flash Furniture XU-A60-RND-GY-T-A-GG 60" Dia. Round 21.12" - 30.12" Adjustable Height Gray Activity Table
Shop all Flash Furniture School Furniture
SKU:
XU-A60-RND-GY-T-A-GG
MPN:
XU-A60-RND-GY-T-A-GG
Commercial design services
Flash Furniture xu-a60-rnd-gy-t-a-gg 60" round activity table has a plastic laminate top and adjustable height from 21.12" to 30.12", supporting up to 400 pounds.
  • 106 pounds engineered for stability
  • Gray finish for institutional settings
  • Meets CSA requirements for safety
  • 60" round surface with durable laminate
  • Supports up to 400 pounds capacity
  • Adjustable 21.12"–30.12" height for ergonomics
Weight106 LBS
Height30.12 (H)
Width60 (W)
Depth60 (D)
Top ShapeRound
Width (side - side)60"
ManufacturerFlash Furniture
Item TypeTables
Diameter60"
ShapeRound
ColorGray
Dimensions60 60 21.12
Weight106 LBS
Height30.12 (H)
Width60 (W)
Depth60 (D)
Top ShapeRound
Width (side - side)60"
ManufacturerFlash Furniture
Item TypeTables
Diameter60"
ShapeRound
ColorGray
Dimensions60 60 21.12
Downloads
  • Downloadmanual
  • Gray
  • Oak
  • Red
  • Yellow
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"