Flash Furniture XU-A60-RND-YEL-T-A-GG 60" Dia. Yellow Round Plastic Laminate Top Black Edge Band Activity Table
Shop all Flash Furniture School Furniture
SKU:
XU-A60-RND-YEL-T-A-GG
MPN:
XU-A60-RND-YEL-T-A-GG
Commercial design services
Equip classrooms and cafeterias with the Flash Furniture XU-A60-RND-YEL-T-A-GG 60" yellow round activity table. It has a durable plastic laminate top and a black edge band.
  • Yellow finish enhances visibility
  • 106 pounds for stability
  • Designed for institutions; meets CSA standards
  • 60" round laminate top for durability
  • 30.12" height fits standard setups
  • Black edge band protects against wear
Weight106 LBS
Height30.12 (H)
ColorYellow
Depth (front - back)60"
Top ShapeRound
Width (side - side)60"
ManufacturerFlash Furniture
Item TypeTables
Diameter60"
ShapeRound
Dimensions60 60 21.12
Weight106 LBS
Height30.12 (H)
ColorYellow
Depth (front - back)60"
Top ShapeRound
Width (side - side)60"
ManufacturerFlash Furniture
Item TypeTables
Diameter60"
ShapeRound
Dimensions60 60 21.12
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"