Hatco B950SWIVEL-132 132" W x 23" H x 18" D Stainless Steel Single-Sided Self-Service Flav-R-Shield B950SWIVEL Food Shield
Shop all Hatco Sneeze Guards
SKU:
B950SWIVEL-132
MPN:
B950SWIVEL-132
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Free shipping
Warranty
Commercial design services
Hatco B950SWIVEL-132 stainless steel food shield mounts on countertops, offering a 132" wide barrier, 23" height, and 18" depth.
  • NSF certified, made in the USA
  • Bracket heads swivel 90° to 270°
  • Countertop self-service design saves time
  • 132" stainless steel ensures durability
  • Adjustable face panel rotates 15 degrees
  • Tempered glass panels with polished edges
Weight166 LBS
Height23 (H)
Width132 (W)
Depth18 (D)
Item TypeSneeze Guards
Filter TypeSneeze Guards
Frame ConstructionStainless Steel
ServiceSelf-Service
Width (side - side)129" - 134"
ManufacturerHatco
StyleSingle Face
Service TypeSelf Service
Weight166 LBS
Height23 (H)
Width132 (W)
Depth18 (D)
Item TypeSneeze Guards
Filter TypeSneeze Guards
ServiceSelf-Service
Width (side - side)129" - 134"
ManufacturerHatco
StyleSingle Face
Service TypeSelf Service
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • Made in USA certification
  • NSF Certified certification
  • Salad Bar Equipment and Accessories
  • Sneeze Guards
  • Sneeze Guards