Krowne KDT-8X43S 43" W x 8" D Brushed Stainless Steel Drip Tray
Shop all Krowne Draft Beer Drip Tray and Accessory
SKU:
KDT-8X43S
MPN:
KDT-8X43S
Commercial design services
Transform your beverage service with the Krowne KDT-8X43S drip tray, designed for efficiency and durability. This 43" W x 8" D brushed stainless steel tray effectively collects spills, ensuring a clean and professional bar environment.
  • Compatible with draft systems
  • Prevents spills and enhances hygiene
  • Durable brushed stainless steel
  • Fits in bar and beverage areas
  • Easy to clean and maintain
  • Lightweight for simple installation
Height0.75 (H)
Width43 (W)
Depth8 (D)
Filter TypeDrip Trays
Length37" - 48"
Height0.75 (H)
Width43 (W)
Depth8 (D)
Filter TypeDrip Trays
Length37" - 48"