Quantum WR63-1448C-5 48" W x 14" D x 63" H Chrome Plated Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR63-1448C-5
MPN:
WR63-1448C-5
Commercial design services
  • Vented design promotes air circulation
  • NSF certified for food safety compliance
  • Durable chrome plated wire construction
  • Includes five adjustable wire shelves
  • Supports up to 800 lbs. of weight
Weight71 LBS
Height63 (H)
Width14 (W)
Depth48 (D)
Depth (front - back)14"
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishChrome
Width (side - side)48"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Weight71 LBS
Height63 (H)
Width14 (W)
Depth48 (D)
Depth (front - back)14"
FinishChrome
Width (side - side)48"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
Downloads
  • Downloadmanual
  • Wire Shelving Kit