Shop all Mars Air Systems Air Curtains
SKU:
N2120-3UG-OB
MPN:
N2120-3UG-OB
Commercial design services
Mars Air Systems N2120-3UG-OB obsidian black air curtain fits 120" openings and delivers airflow with three 1/2 HP motors in a galvanized steel cabinet.
  • 208-230 volts, 60 Hz, 3-Ph compatibility
  • Obsidian black powder coat resists corrosion
  • ETL sanitation listed for compliance
  • 120"–131" coverage for large openings
  • Unheated design for energy efficiency
  • Three 1/2 HP motors for airflow
Depth13 (D)
Width (side - side)120" - 131"
ManufacturerMars Air Systems
Phase3-Ph
Hertz60
Voltage208-230v
Depth13 (D)
Width (side - side)120" - 131"
ManufacturerMars Air Systems
Phase3-Ph
Hertz60
Voltage208-230v
Dimensions124 16 14
Downloads
  • Downloadspecsheet
Certifications
  • ETL Sanitation Listed certification
  • Mars Air Systems
  • Mars Air Systems Air Curtains
  • Mars Air Systems
Related products
Advance Tabco KR-60 60" W x 76" H x 20" D 6 Keg Aluminum Keg Rack
Pro IconFree shipping
Advance Tabco PT-12-72 72" W x 12" D Stainless Steel Mid-Mounted Single Overshelf
Pro IconFree shipping
Yanco NS-048W 48 Oz. 10.75" W White Melamine Oval Nessico Bowl
Bar Maid WEG-816 8 to 16 Sections Citrus Wedger
American Metalcraft BSPP8 9.5" Dia. Black Steel Round Paella Pan