Shop all Mars Air Systems Air Curtains
SKU:
N2108-3UH-OB
MPN:
N2108-3UH-OB
Login or Add to Cart to See Price
Ships free with
Pro Icon
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • ETL and CSA sanitation and safety listings
  • 460 volts, 60 Hz, 3-Ph compatibility
  • Unheated design reduces installation complexity
  • 108" coverage for wide doorways
  • Three 1/2 HP motors deliver airflow
  • Obsidian Black powder coat resists corrosion
Weight175 LBS
Height11 (H)
Width108 (W)
Depth13 (D)
Length108"
Width (side - side)108" - 119"
ManufacturerMars Air Systems
Phase3-Ph
Hertz60
Voltage460v
Dimensions112 16 14
Certifications
  • cETLus Certified certification
  • ETL Sanitation Listed certification
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
picture
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo