SKU:
PH10120-4UW-PW
MPN:
PH10120-4UW-PW
Commercial design services
Optimize airflow and temperature with the Mars Air Systems PH10120-4UW-PW unheated phantom air door for 120" openings.
  • ETL sanitation listed for compliance
  • Compatible with 380-415v 50 Hz 3-Ph systems
  • Unheated Phantom 10 air door for 120"–131" openings
  • Four 1/2 HP motors ensure airflow
  • Pearl white powder coat resists corrosion
Weight200 LBS
Height17 (H)
Depth26 (D)
Width (side - side)120" - 131"
ManufacturerMars Air Systems
Phase3-Ph
Hertz50
Voltage380-415v
Weight200 LBS
Height17 (H)
Depth26 (D)
Width (side - side)120" - 131"
ManufacturerMars Air Systems
Phase3-Ph
Hertz50
Voltage380-415v
  • ETL Sanitation Listed certification
  • Mars Air Systems
  • Mars Air Systems Air Curtains
  • Mars Air Systems
Related products
Quantum TTK-8 96" H Chrome Plated Overhead Track Kit
Pro IconFree shipping
Rosseto SM269 White Stainless Steel Polygon Forme Tray and Riser Set
Pro IconFree shipping
Advance Tabco KLG-368 96" W x 36" D 14 Gauge 304 Stainless Steel Top Galvanized Adjustable Undershelf Work Table
Advance Tabco HB-SS-3612M 36" D x 144" W 14 Gauge 304 Stainless Steel Work Table
Yanco OR-3704 8 Oz. 4.25" Dia. Melamine Round Orchis Rice Bowl
American Range AMSQ-36 36" W Stainless Steel Mesquite Wood-Fired CharBroiler - 30,000 BTU