Advance Tabco 93-21-20-36R 62" W 16 Gauge Stainless Steel Regaline Sink
Shop all Advance Tabco 1 Compartment Sink
SKU:
93-21-20-36R
MPN:
93-21-20-36R
Commercial design services
Designed for high-volume kitchens, the Advance Tabco 93-21-20-36R Regaline sink features a 20" x 20" bowl and a 36" right-hand drainboard.
  • Open frame base with side crossrails
  • 8" backsplash protects walls
  • NSF certified for sanitation
  • 62" overall length for workspace
  • 36" right-hand drainboard for staging
  • 16 Gauge Type 304 stainless steel top
Weight107 LBS
Height42 (H)
Width62 (W)
Depth28 (D)
Base ConstructionStainless Steel
Drainboardswith Right-Hand Drainboards
Overall Length62"
Splash Height8"
ManufacturerAdvance Tabco
Style1 Drainboard
Weight107 LBS
Height42 (H)
Width62 (W)
Depth28 (D)
Overall Length62"
Splash Height8"
ManufacturerAdvance Tabco
Style1 Drainboard
  • 1 Compartment Sink