Quantum WR63-2430BK-5 30" W x 24" D x 63" H Black Epoxy Antimicrobial Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR63-2430BK-5
MPN:
WR63-2430BK-5
Commercial design services
  • Vented design promotes airflow
  • NSF certified for food safety
  • Compact dimensions fit various spaces
  • Durable black epoxy antimicrobial finish
  • Supports up to 800 pounds
  • Five adjustable wire shelves
Weight69 LBS
Height63 (H)
Width24 (W)
Depth30 (D)
Depth (front - back)24"
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishEpoxy
Width (side - side)30"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Weight69 LBS
Height63 (H)
Width24 (W)
Depth30 (D)
Depth (front - back)24"
FinishEpoxy
Width (side - side)30"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
Downloads
  • Downloadmanual
  • Wire Shelving Kit