Advance Tabco 94-44-96-36R 145" W x 32" D x 45" H Stainless Steel 14 Gauge 4-Compartments Regaline Sink
Shop all Advance Tabco 4 Compartment Sink
SKU:
94-44-96-36R
MPN:
94-44-96-36R
Commercial design services
Advance Tabco 94-44-96-36R stainless steel 14 gauge four-compartment sink measures 145" W x 32" D x 45" H. It has a right-hand drainboard, adjustable feet, and meets NSF standards, requiring two faucets for full use.
  • 11" backsplash controls splash and sanitation
  • 145" W x 32" D commercial 14-gauge 304 stainless steel
  • Right-hand 36" drainboard expedites operations
  • Four 24" x 24" x 14" wash compartments for efficiency
Weight376 LBS
Height45 (H)
Width146 (W)
Depth32 (D)
Base ConstructionStainless Steel
Compartment Width (side-side)24"
DrainboardsWith Right-Hand Drainboard
Overall Length145"
Sink Depth (rim-drain)14"
Splash Height11"
ManufacturerAdvance Tabco
Cartridge145 32 x 45
Style1 Drainboard
Filter TypeStraight / Line Sinks
Weight376 LBS
Height45 (H)
Width146 (W)
Depth32 (D)
Overall Length145"
Sink Depth (rim-drain)14"
Splash Height11"
ManufacturerAdvance Tabco
Cartridge145 32 x 45
  • 4 Compartment Sink