Quantum 2448-63SECP-2 63" H x 48" W x 24" D Green Epoxy Coated Finish Stationary Security Unit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
2448-63SECP-2
MPN:
2448-63SECP-2
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Quantum 2448-63SECP-2 security unit measures 63" H x 48" W x 24" D. It features epoxy-coated steel with a green antimicrobial finish for NSF compliance. Includes four posts, shelves, a security panel set, and supports 224 pounds.
  • Removable security panel with locking doors
  • Includes top, bottom, and two shelves
  • Durable 224 pounds construction
  • 63" H x 48" W x 24" D security unit
  • NSF certified for food-service
  • Green epoxy-coated steel with antimicrobial finish
Weight224 LBS
Height63 (H)
Width24 (W)
Depth48 (D)
ConstructionWire
Depth (front - back)24"
Width (side - side)48"
ManufacturerQuantum
StyleStationary
MaterialEpoxy-Coated Steel
Weight224 LBS
Height63 (H)
Width24 (W)
Depth48 (D)
ConstructionWire
Depth (front - back)24"
Width (side - side)48"
ManufacturerQuantum
StyleStationary
MaterialEpoxy-Coated Steel
Downloads
  • Downloadmanual
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Shelving
  • Wire Security Shelving
  • Restaurant Shelving
  • Wire Security Shelving