Advance Tabco 94-84-80-24L 117" W x 36" D x 45" H Stainless Steel 14 Gauge 4-Compartments Regaline Sink
Shop all Advance Tabco 4 Compartment Sink
SKU:
94-84-80-24L
MPN:
94-84-80-24L
Commercial design services
Built for high-volume kitchens, the Advance Tabco 94-84-80-24L stainless steel Regaline sink features four 20" x 28" compartments and a left-hand drainboard for efficient workflow.
  • Adjustable stainless steel legs with crossrails
  • 11" backsplash protects walls
  • NSF certified for foodservice
  • 14 gauge Type 304 stainless steel
  • Left-hand 24" drainboard for workflow
  • Four 28" deep compartments for high capacity
Weight364 LBS
Height45 (H)
Width118 (W)
Depth36 (D)
Base ConstructionStainless Steel
Compartment Width (side-side)20"
DrainboardsWith Left-Hand Drainboard
Overall Length117"
Sink Depth (rim-drain)14"
Splash Height11"
ManufacturerAdvance Tabco
Cartridge117 36 x 45
Style1 Drainboard
Filter TypeStraight / Line Sinks
Weight364 LBS
Height45 (H)
Width118 (W)
Depth36 (D)
Overall Length117"
Sink Depth (rim-drain)14"
Splash Height11"
ManufacturerAdvance Tabco
Cartridge117 36 x 45
  • 4 Compartment Sink