Advance Tabco DTS-S30-60R 59" W x 44" H x 30" D 14 Gauge Stainless Steel Legs Straight-Soil Dishtable
Shop all Advance Tabco Dishtable
SKU:
DTS-S30-60R
MPN:
DTS-S30-60R
Commercial design services
Advance Tabco DTS-S30-60R soiled dishtable measures 59" W x 44" H x 30" D, made of 14 gauge, type 304 stainless steel with sturdy legs.
  • Includes prerinse sink with basket
  • Stainless steel legs with crossrails
  • NSF certified, ADA compliant, CSA marked
  • 59" W x 44" H x 30" D footprint
  • 10" H backsplash protects areas
  • 14 Gauge Type 304 stainless steel
Weight95 LBS
Height44 (H)
Width59 (W)
ShapeStraight
Splash Height10" H
Stainless Series304 Series
Weight95 LBS
Height44 (H)
Width59 (W)
ShapeStraight
Splash Height10" H
Certifications
  • ADA Compliant certification
  • Dishtable