Advance Tabco FC-WM-120EFADA 120" W x 19.5" D 16 Gauge Wall Mounted Multiwash Hand Sink
Shop all Advance Tabco Utility Sink
SKU:
FC-WM-120EFADA
MPN:
FC-WM-120EFADA
Commercial design services
Advance Tabco FC-WM-120EFADA wall-mounted multiwash hand sink offers a 120" W x 19.5" D stainless steel workstation with six electronic faucets and 16 gauge type 304 construction for durability.
  • NSF and cULus certified for commercial use
  • ADA compliant for accessibility
  • Includes wall supports and drain
  • Wall-mounted 120" stainless steel
  • 16 gauge Type 304 corrosion resistant
  • Six touchless electronic faucets
Weight146 LBS
Height25.5 (H)
Width120 (W)
Depth19.5 (D)
Bowl Depth (front - back)16"
Bowl Height (rim to drain)5" Deep
Bowl Width (left to right)20" & Up
ManufacturerAdvance Tabco
Weight146 LBS
Height25.5 (H)
Width120 (W)
Depth19.5 (D)
Bowl Depth (front - back)16"
  • Utility Sink