Advance Tabco FS-WM-120EF 120" W x 19.5" D x 29.5" H 14 Gauge 304 Stainless Steel Wall Mounted Multiwash Hand Sink
Shop all Advance Tabco Hand Sinks and Accessories
SKU:
FS-WM-120EF
MPN:
FS-WM-120EF
Commercial design services
Advance Tabco FS-WM-120EF wall-mounted hand sink, 120" W x 19.5" D x 29.5" H, 14 gauge 304 stainless steel. Includes six faucets, three drains, wall supports, and a 16" x 8" bowl.
  • Three 3-1/2" basket drains for drainage
  • Wall-mounted with four stainless steel supports
  • 120" wide 14-gauge 304 stainless steel
  • NSF certified for health standards
  • Six electronic faucets for multi-station washing
Weight153 LBS
Height29.5 (H)
Width120 (W)
Depth19.5 (D)
Bowl Depth (front to back)19.5"
Bowl Height (rim to drain)8" Deep
Bowl Width (left to right)120"
ManufacturerAdvance Tabco
Bowl Depth (front - back)16"
Item TypeWall Mounted
Weight153 LBS
Height29.5 (H)
Width120 (W)
Depth19.5 (D)
Bowl Width (left to right)120"
ManufacturerAdvance Tabco
Bowl Depth (front - back)16"
  • Hand Sinks and Accessories
Related products
picture
Alto-Shaam FI-25867 Ventech Type 1 Hood Washable Grease Filter with Metal Housing
Pro IconFree shipping
picture
Alto-Shaam BS-46316 12" x 18" Fry Basket