Advance Tabco GSGC-12-84 84" W Tempered Glass Single-Sided Sleek Shield Food Shield
Shop all Advance Tabco Sneeze Guards
SKU:
GSGC-12-84
MPN:
GSGC-12-84
Commercial design services
Advance Tabco's GSGC-12-84 84" tempered glass sneeze guard features 1/4" heat-tempered front and side panels, 3/8" top glass, and a stainless steel frame.
  • Stainless steel frame for corrosion resistance
  • 84" W tempered glass front and side panels for NSF compliance
  • Chamber Lock™ rotates shield in 15° increments
  • 3/8" top glass supports up to 100 pounds evenly
Weight292 LBS
Height18 (H)
Width84 (W)
Depth12 (D)
ServiceFull-Service
Width (side - side)80" - 85"
ManufacturerAdvance Tabco
Length84"
StyleSingle Sided
Service TypeFull Service
Weight292 LBS
Height18 (H)
Width84 (W)
Depth12 (D)
ServiceFull-Service
Width (side - side)80" - 85"
ManufacturerAdvance Tabco
Length84"
  • Sneeze Guards
Related products
picture
Advance Tabco BS-305 60" W x 30" D Wood Bakers Top Work Table