Advance Tabco NSGC-12-132 132" W Stainless Steel Stationary Sleek Shield Food Shield
Shop all Advance Tabco Sneeze Guards
SKU:
NSGC-12-132
MPN:
NSGC-12-132
Commercial design services
Advance Tabco nsGC-12-132 food shield is 132" wide, 12" deep, and 19.25" high. It has a 3/8" glass front, 1/4" side panels, stainless steel top shelf, and 15° rotation.
  • Countertop, single-sided full-service
  • Chamber Lock™ rotates glass in 15° intervals
  • Includes center support
  • 132" wide stainless steel for durability
  • 1/4" side panels, 18" deep to meet NSF
  • 3/8" heat-tempered glass front for impact resistance
Weight414 LBS
Height19.25 (H)
Width132 (W)
Depth12 (D)
ServiceFull-Service
Width (side - side)123" - 134"
ManufacturerAdvance Tabco
Length132"
StyleSingle Sided
Service TypeFull Service
Weight414 LBS
Height19.25 (H)
Width132 (W)
Depth12 (D)
ServiceFull-Service
Width (side - side)123" - 134"
ManufacturerAdvance Tabco
Length132"
StyleSingle Sided
  • Sneeze Guards