Advance Tabco NSGC-12-96 96" W Stainless Steel Stationary Sleek Shield Food Shield
Shop all Advance Tabco Sneeze Guards
SKU:
NSGC-12-96
MPN:
NSGC-12-96
Commercial design services
Advance Tabco's nsGC-12-96 stainless steel sneeze guard offers a 96" single-sided protective station with a 1/4" heat-tempered glass front and 18" deep side panels.
  • Includes additional center support leg
  • Side panels 18" deep to meet NSF
  • Full-service design, NSF certified
  • 96" W stainless steel countertop shield
  • Chamber Lock™ rotation in 15° intervals
  • 1/4" heat-tempered glass front and sides
Weight306 LBS
Height19.25 (H)
Width96 (W)
Depth12 (D)
ServiceFull-Service
Width (side - side)92" - 97"
ManufacturerAdvance Tabco
Length96"
StyleSingle Sided
Service TypeFull Service
Weight306 LBS
Height19.25 (H)
Width96 (W)
Depth12 (D)
ServiceFull-Service
Width (side - side)92" - 97"
ManufacturerAdvance Tabco
Length96"
StyleSingle Sided
  • Sneeze Guards
Related products
picture
Quantum DIV21S 21" D x 8" H 304 Stainless Steel Wire Shelf Divider
Pro IconFree shipping
picture
Empress PL404615C 45 Gallon Clear Low Density Liner Perforated Rolls (10 Packs of 10 Per Case)
Pro IconFree shipping
Rosseto AG203 48" W x 35.7" H Clear Acrylic Avant Guarde Shield + Serve Buffet Sneeze Guard with Stainless Steel Support and Tall Pass Through
Advance Tabco DBS-2 25.5" W x 19" D Stainless Steel 2 Compartments 20 Gauge Drop In Bar Sink
Advance Tabco UG-24-132 132" W x 24" D Galvanized Work Table Undershelf
Advance Tabco DSG-18G-84 84" W Tempered Glass Single-Sided Sleek Shield Food Shield
Advance Tabco TA-20L Stainless Steel Threaded Stem for Cabinet Base Units Leg
Duke FCP3-SB 46.81" W x 24" H Stainless Steel Straight Drop-In Flush Mount Cold Pan Unit - 120 Volts