Advance Tabco NSGC-18-96 96" W Stainless Steel Stationary Sleek Shield Food Shield
Shop all Advance Tabco Sneeze Guards
SKU:
NSGC-18-96
MPN:
NSGC-18-96
Commercial design services
Advance Tabco nsGc-18-96 stainless steel sneeze guard offers a 96" W, 18" D, 19.25" H food shield with 1/4" heat-tempered glass, stainless steel top shelf, and NSF certification.
  • Full-service countertop design for cafeterias
  • Side panels 18" deep to meet NSF requirements
  • 96" W stainless steel frame for durability
  • Adjustable front glass with 15° Chamber Lock™ rotation
  • 1/4" tempered glass front and side panels for safety
Weight317 LBS
Height19.25 (H)
Width96 (W)
ServiceFull-Service
Width (side - side)92" - 97"
ManufacturerAdvance Tabco
Length96"
StyleSingle Face
Service TypeFull Service
Weight317 LBS
Height19.25 (H)
Width96 (W)
ServiceFull-Service
Width (side - side)92" - 97"
ManufacturerAdvance Tabco
Length96"
StyleSingle Face
  • Sneeze Guards