Quantum WR86-1836BK 36" W x 86" H x 18" D Black Epoxy Antimicrobial Finish Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR86-1836BK
MPN:
WR86-1836BK
Commercial design services
  • NSF certified for safety
  • Includes five wire shelves for storage
  • Easy assembly with four sturdy posts
  • Durable black epoxy antimicrobial finish
  • Supports up to 700 pounds
  • Vented design promotes airflow and hygiene
Weight60 LBS
Height86 (H)
Width18 (W)
Depth36 (D)
Depth (front - back)18" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishEpoxy
Posts/Uprights4
Width (side - side)36" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
StyleVented
Weight60 LBS
Height86 (H)
Width18 (W)
Depth36 (D)
Depth (front - back)18" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishEpoxy
Posts/Uprights4
Width (side - side)36" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
  • Wire Shelving Kit