Quantum WR63-1424GY 24" W x 14" D x 63" H Gray Epoxy Antimicrobial Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR63-1424GY
MPN:
WR63-1424GY
picture
picture
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • Vented design promotes airflow and hygiene
  • NSF certified for food safety compliance
  • Compact dimensions fit various spaces
  • Durable gray epoxy antimicrobial finish
  • Includes four adjustable wire shelves
  • Supports up to 800 pounds of weight
Weight40 LBS
Height63 (H)
Width14 (W)
Depth24 (D)
Depth (front - back)14"
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishEpoxy
Width (side - side)24"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Weight40 LBS
Height63 (H)
Width14 (W)
Depth24 (D)
Depth (front - back)14"
FinishEpoxy
Width (side - side)24"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Downloads
  • Downloadmanual
  • Wire Shelving Kit