Advance Tabco ODS-12-36R 36" W x 12" D x 26" H Stainless Steel 18 Gauge Double Overshelf
Shop all Advance Tabco Table Mounted Overshelves
SKU:
ODS-12-36R
MPN:
ODS-12-36R
Commercial design services
Streamline prep areas with the Advance Tabco ODS-12-36R double overshelf, a 36" W x 12" D x 26" H stainless steel unit made from 18 Gauge 430 steel.
  • Fixed shelves provide stable support
  • 1" rear up-turn reduces splash and improves hygiene
  • NSF certified for foodservice compliance
  • Durable 18 Gauge 430 stainless steel
  • Double-tier design increases storage
  • Fits 36" W x 12" D work tables
Weight24 LBS
Height26 (H)
Width36 (W)
Depth12 (D)
ConstructionStainless Steel
Depth (front - back)12"
ShelvesDouble
Width (side - side)25" - 36"
StyleDouble
Weight24 LBS
Height26 (H)
Width36 (W)
Depth12 (D)
ConstructionStainless Steel
Depth (front - back)12"
ShelvesDouble
Width (side - side)25" - 36"
  • Table Mounted Overshelves
Related products
picture
Quantum BL48P 48" W x 4" H Green Epoxy Back Ledge