Quantum WR86-2436GY 36" W x 86" H x 24" D Gray Epoxy Antimicrobial Finish Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR86-2436GY
MPN:
WR86-2436GY
Commercial design services
  • NSF certified for food safety
  • Vented design enhances airflow
  • Ideal for kitchen organization
  • Durable gray epoxy antimicrobial finish
  • Includes four adjustable shelves
  • Supports up to 700 pounds
Weight72 LBS
Height86 (H)
Width24 (W)
Depth36 (D)
Depth (front - back)24" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishEpoxy
Posts/Uprights4
Width (side - side)36" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
StyleVented
Weight72 LBS
Height86 (H)
Width24 (W)
Depth36 (D)
Depth (front - back)24" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishEpoxy
Posts/Uprights4
Width (side - side)36" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
  • Wire Shelving Kit