Advance Tabco OTS-15-144 144" W x 15" D 18 Gauge 430 Stainless Steel Single Overshelf
Shop all Advance Tabco Table Mounted Overshelves
SKU:
OTS-15-144
MPN:
OTS-15-144
Commercial design services
Advance Tabco OTS-15-144 single table-mounted overshelf is 144" wide and 15" deep, made of 18 gauge 430 stainless steel for durability. It is easy to install and NSF certified for sanitation standards.
  • Supports 107 pounds
  • NSF certified for sanitation
  • Compatible with Advance Tabco OTS-15-144 series
  • 144" W x 15" D 18 gauge 430 stainless steel
  • Table-mounted for secure support
  • Single overshelf design for space use
Weight107 LBS
Height14 (H)
Width144 (W)
Depth15 (D)
ConstructionStainless Steel
Depth (front - back)15"
ShelvesSingle
Width (side - side)133" - 144"
StyleSingle
Weight107 LBS
Height14 (H)
Width144 (W)
Depth15 (D)
ConstructionStainless Steel
Depth (front - back)15"
ShelvesSingle
Width (side - side)133" - 144"
  • Table Mounted Overshelves