Advance Tabco PRSCD-24-18 18" W x 30" D Enclosed Cabinet Base 7" Splash Prestige Underbar Drainboard Cabinet
Shop all Advance Tabco Underbar Drainboard Unit
SKU:
PRSCD-24-18
MPN:
PRSCD-24-18
Commercial design services
Maximize efficiency in your beverage service with the Advance Tabco PRSCD-24-18 enclosed cabinet base. This 18" W x 30" D unit includes a 7" splash drainboard, ensuring a clean workspace while meeting CSA standards for safety and quality.
  • Heavy-duty supports 72 pounds
  • NSF certified for safety
  • Versatile underbar drainboard functionality
  • Durable cabinet for secure storage
  • Compact design fits tight spaces
  • 7" splash guard prevents spills
Weight72 LBS
Height36 (H)
Width18 (W)
Depth30 (D)
Item TypeDrainboards Storage Cabinets
Filter TypeDrainboards Storage Cabinets
Splash7"
ManufacturerAdvance Tabco
Weight72 LBS
Height36 (H)
Width18 (W)
Depth30 (D)
Splash7"
  • Underbar Drainboard Unit
Related products
picture
Quantum WC14-CB1472GY 72" W x 14" D Gray Epoxy Antimicrobial Finish Cantilever Single Shelf Post Wall Mount
Pro IconFree shipping
picture
Quantum WR54-3660GY-5 60" W x 36" D Gray Epoxy Finish Includes 5 Wire Shelves Wire Shelving Starter Kit
Pro IconFree shipping
Rosseto BP400 14" Dia. Round Bamboo Natural Finish Display Surface
Advance Tabco VKG-305 60" W x 30" D 304 Stainless Steel Top 14 Gauge Work Table
Advance Tabco TFMG-3011 132" W x 30" D Galvanized Base 16 Gauge Work Table
Advance Tabco HF-SS-303M 30" D x 36" W 14 Gauge 304 Stainless Steel Work Table
Advance Tabco STU-2-BS 31.81" W 20 Gauge 302 Stainless Steel Open Cabinet Base Solid Top Table